COLOURS
 ROCK+ banner
 TWOJ BLUES banner
 CROSSROADS MAGAZINE
 JAZZWORLDPHOTO
 JAZZINEC
 BLUESALIVE
 BLUESMUSIC
 NA RAMPĚ
 Bounty
 HIGHWAY 61
 TRUTNOV OPEN AIR
 RADIO DIXIE
 JAZZPORT
 RESPECT
 Kolín
 Břeh
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2018

6. 1. 2018

 ....tady bez ladu a skladu odkládám aktuality z hlavní stránky, které již pozbyly na aktuálnosti....

 

*  *  *

 *  * 

*

4.1.     Obrazy z ulice. Lidé a místa. vernisáž obrazů Danuty Matysik, GMP, Přerov
13.1.   Iva Bittová & Čikori, Elada, Bystré
27.1.   Noc v Oborohu (Oboroh, Vanua 2), Zoltan original bar, Chleny
20.2.   Leif De Leeuw Band, Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
21.2.   Leif De Leeuw Band, Bounty Rock Cafe, Olomouc
22.2.   Leif De Leeuw Band, K-Trio, Ostrava Hrabůvka
24.2.   The Animals & Friends, Sono Centrum, Brno
7.3.     The Brew, Bounty Rock Cafe, Olomouc
5.-12.3.  Nina Van Horn, CZ tour (různá místa)
10.3.   Blues Aperitiv, Dům kultury Šumperk
12.3.   Don Airey, Bounty Rock Cafe, Olomouc
16.3.   SBB, Městský Dům, Přerov
20.-24.3.  Hot Tamales Trio, (různá místa)
21.3.   Jack Cannon Blues Band, Club Kino, Černošice
23.3.   Jack Cannon Blues Band, Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
24.3.   Jack Cannon Blues Band, U Škaldů, Vrchoviny, Nové Město nad Metují
31.3.   Wolf Mail, Bounty Rock Cafe, Olomouc
10.4.   Siena Root, Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
11.4.   Siena Root, Bounty Rock Cafe, Olomouc

 

 

 

31.3.

SIENA ROOT (Švédsko)

 

siena-poster-cz_500.jpg

 

Klasický rock přelomu 60. a 70. let ze Švédska. Mix hard rocku, blues a psychedelie, který nás přenese o pětačtyřicet let zpátky.
Kapela vznikla ve Stockholmu a dnes je považovaná za švédské pionýry tzv. root rock music. Její kariéra začala v roce 2004 vydáním vinylového debutového alba „A New Day Dawning“, tedy ještě dávno před tím, než tato retro vlna přiměla hudební fanoušky prohrabat půdy a snést dolů svoje zaprášené hi-fi gramofony. Boj o krásu analogového zvuku pokračuje. Na svých koncertech muzikanti nekompromisně používají pouze staré klasické nástroje a těžké aparáty. Dokonce v době natáčení svého živého alba s sebou vláčeli mohutný vícestopý magnetofon. Nesmírné nadšení, s jakým se tomuto způsobu prezentace věnují, činí Siena Root něčím naprosto výjimečným.
Za třináct let existence prošla kapelou řada hudebníků. Poslední změna obsazení proběhla v září loňského roku na postu zpěváka. Současnou sestavu tedy tvoří Sam Riffer - basa, Love Forsberg – bicí, Erik Petersson – klávesy, Sanya – zpěv a Matte Gustavsson – kytara.
České mini turné je ve znamení loňského sedmého alba „A Dream of Lasting Peace“. Vedeni vášní pro experimenty s analogovým zvukem se hudebníci tentokrát vydali za inspirací do hlubokých švédských lesů. Výsledkem je, jak u souboru bývá zvykem, těžký rytmus bicích, tvrdé basové riffy, kvílivé souboje kytary s varhanami a silový zpěv. Tedy stejné atributy, které můžeme nalézt u populárních kapel přelomu 60. a 70. let, konkrétně Deep Purple, Led Zeppelin, Uriah Heep, Black Sabbath, The Doors…. A právě s nejlepšími díly těchto velikánů je tvorba švédského kvintetu často srovnávána.
Klasický rock v podání Siena Root žije dál!

 

http://sienaroot.com/
Studiové nahrávky již s novou posilou za mikrofonem

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=DqVAaOXxTQU

 

(TZ pořadatele)

 

*

31.3.

WILL WILDE

 

will-wilde---roosevelt-houserockers_35.jpg

 

....už pár dní se zase u nás objevuje výborný britský harmonikář (a kytarista) WILL WILDE, kterého jsme tady mohli vidět zhruba před rokem jako hosta u nás již celkem populárního rakouského tria Roosevelt Houserockers, a potom ještě na jediném vystoupení s jeho sestrou, zpěvačkou a kytaristkou Dani Wilde, na půdě Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích... teď ho ještě můžete stihnout (coby hosta slánských BladderStones) tady:


2.4. Praha, Jazz Club Reduta
3.4. Most, Benedikt
4.4. Kolín, divadlo (klub Scapino)
5.4. Žatec, divadlo
6.4. Louny, kavárna Vrchlického divadla (bluesový festival)

 

*

23.3.

BLUESOVÉ VELIKONOCE NA MORAVĚ

 

hot-tamales_07_500.jpg

 

Již tuto sobotu 24. března 2018 proběhne v Kulturním domě v Železném u Tišnova již šestý ročník jarního festivalu „BLUESOVÁ POMLÁZKA“. Letošní program je sestaven tentokráte výhradně ze zahraničních účinkujících.

Večer zahájí mladé a velmi nadějné polské Hot Tamales Trio z Krakova. Objev roku 2016 dle čtenářů prestižního polského čtvrtletníku Twój Blues, které za tři roky své
existence získalo mnoho ocenění takřka na všech polských bluesových festivalech. Trio se zpěvačkou Elizou Sicińskou v loňském roce reprezentovalo Polsko na festivalu European Blues Challenge v Dánsku a s ohlasem se setkalo také u nás na šumperském Blues Alive festivalu.

Základní sestavu pod hlavičkou Dura & Blues Club tvoří dvojice známých hudebníků ze Slovenska: bluesman, v minulosti také moderátor televizního pořadu „Blues ze Staré pekárny“, Juraj Turtev (kytara, zpěv) v doprovodu velké legendy československé rockové scény, Fedora Freša (baskytara).

Celý večer pak uzavřou rakouští Michael Fridrik Trio z Lince, hrající správně okořeněnou směs blues a boogie, tak jak se hrála v černošských nálevnách a tančírnách ve 40. a 50. letech minulého století. Domnívám se, že elektrizující živelné provedení jejich muziky zvedne mnoho návštěvníků ze židlí i po tolika letech!
Začátek tradičního jarního bluesového festivalu je stanoven na 18:30 hodin. Pokud to nemáte do Železného příliš daleko, neváhejte - nebudete litovat!

Jaroslav Foršt

 

*

 

28.2.

HOT TAMALES TRIO (PL)

 

hot-tamales_03_500.jpg

 

Velký příslib současné polské hudební scény. Mladé a velmi perspektivní trio, které ve své tvorbě osobitým způsobem mísí prvky blues, tradičního amerického folku a jazzu s ohlasy world music. Skupina se objevila na polské scéně v roce 2015 a od svého prvního vystoupení sklízí zaslouženou pozornost publika i médií. Hned v prvním roce existence získali několik cen a ocenění, které jim ve výsledku pomohly natočit a vydat jejich první desku.
Stejnojmenné album (Hot Tamales Trio, 2016) obsahuje vlastní tvorbu zpívanou anglicky, převážně skladby jejich tehdejšího kytaristy Kamila Soleckého. Albu dominuje výrazný vokál zpěvačky Elizy Sicińské a harmonikové party Lukasze Pietrzaka. Díky této desce a intenzivní koncertní činnosti si Hot Tamales výrazně upevnili pozici na domácí scéně, když následně zvítězili v anketě prestižního magazínu Twoj Blues (kategorie Objev roku) a následně reprezentovali Polsko na European Blues Challenge Festivalu v Dánsku. To již byl ve skupině vedle Elizy Sicińské (vocal) a Lukasze Pietrzaka (harmonica) nový výborný kytarista Gregorz Kosowski. V této sestavě se trio úspěšné představilo na podzim také u nás na mezinárodním Blues Alive festivalu v Šumperku. Nyní přijíždí na první menší turné do České republiky a i vy máte možnost se vypravit na některý z chystaných koncertů tohoto zajímavého tria.

 

Nadcházející koncertní zastávky Hot Tamales Tria:

20. 3. 2018 - ZAŠOVÁ, KD Zašová, 19:00

21. 3. 2018 - KUTNÁ HORA, Blues café, 19:00

23. 3. 2018 - DOBŘICHOVICE, Zámek, 19:30

24. 3. 2018 - ŽELEZNÉ u Tišnova, DK Železné, 18:30 (Blues festival)

 

(TZ pořadatele)

 

*

11.2.

ba2018_500.jpg

 

*

 

20.2.

Nina Van Horn CZ Tour

 

....po loňském velice úspěšném vystoupení na Jihočeském jazzovém festivalu a u Karla Rodena, se k nám vrací Nina Van Horn a přiváží své nové album Seven Deadly Sins, které bylo oceněno v Německu a ve Francii jako nejlepší CD v žánru elektrického blues... v USA si vysloužila titul za "Nejlepší ženské vystoupení"...

 

nina-van-horn_500.jpg

 

  5. 3.  Klub Parník, Ostrava
  6. 3.  TBA, Ostrava
  7. 3.  divadelní klub Scapino, Kolín
  8. 3.  Národní dům, Ústí nad Labem
  9. 3.  Písecká brána, Praha
10. 3.  New Drive Club, Holešov
11. 3.  TBA
12. 3.  Společenské centrum, Rychnov nad Kněžnou

 

(informace bez záruky - v případě zájmu se obraťte na pořádající JazzAgency.cz)

 

*


 

12.2.

sbb_500.jpg

 

 

*


11.2.

LEIF DE LEEUW BAND (NL)

 

leif-cz-2018_500.jpg

 

Hlavní postavou kapely je třiadvacetiletý kytarista a skladatel Leif de Leeuw. To, co ho vždy především zajímalo, bylo blues. Ovšem díky svému věku (na kytaru hraje od svých devíti let) nezůstalo pouze u jednoho hudebního zdroje. Ovlivnila ho veškerá muzika, která zněla kolem. A tak v jeho skladbách můžeme najít vlivy funky, soulu, country, fusion.... Mezi jeho kytarovými vzory najdeme jak bluesmany (Robert Johnson, Eric Clapton), tak i tvrdší rockery (Jeff Beck, David Gilmore, Dereck Trucks, Larry Carlton). Doprovodný band tvoří zpěvačka a kytaristka Britt Jansen, rytmickou sekci pak bubeník Tim Koning a nový basista Boris Oud. Skupina pilně koncertuje především na západoevropských pódiích a díky tomu sesbírala různá ocenění. Např. v roce 2014 první místo na Dutch Blues Challenge, v roce 2015 byla vyhlášena jako nejlepší kapela na European Blues Awards a v letech 2016 a 2017 byl Leif vyhlášen nejlepším blues-rockovým kytaristou Beneluxu. I když se všude objevuje slovo “blues”, samotná hudba se pohybuje daleko mimo hranice tohoto žánru. Kromě koncertů se soubor dobře uvedl i co se týče vydaných nosičů. Ty už má na svém kontě tři, čtvrtý se chystá:
EP DELUXE – 2014
LEELAH – 2015
UNTIL BETTER TIMES – 2017
LIVE ALBUM – připravované pro rok 2018 (nahrávky pořízené na koncertech 19. a 20. ledna tohoto roku)
Zatím poslední jedenáctipísňové album “Until Better Times” svým zvukem připomíná staré kapely jako Allman Brothers Band, Led Zeppelin, ale také Blackberry Smoke a Henrik Freischlader Band. Představte si energické bicí, dvoukytarový zápřah, swingující bluesový shuffle a mohutné kytarové riffy okořeněné ozvěnou 70. let. Živé provedení slibuje opravdu příjemný zážitek.
http://leifdeleeuw.com/
Doporučené video – příprava na nové album
https://www.youtube.com/watch?v=liC0X7VMe3c&t=1496s

 

20.2.   Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
21.2.   Bounty Rock Cafe, Olomouc
22.2.   K-Trio, Ostrava Hrabůvka

*

 

matysik-plakat_500.jpg

 

*

2.2.

Postupující na finálový koncert Blues Aperitiv XIX.


– Dobré ráno Blues Band (CZ/USA)
– Forsal (PL)
– Silesian Hammond Group (PL)
– Kiero Grande (SK)
– Jan Fic (CZ)
– Dobrozdání (CZ)
– Big Cigars (SK)

 

Náhradníci:
– Pokój Numer (PL)
– Tetrahop (CZ)

 

*

20.9.

Chcete si zahrát na Blues Alive XXIII ?

 

blues-aperitiv-18_500.jpg

 

Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv 2018!


Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2018, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

Termín pro 19. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 10. března 2018 od 19 h.
Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru:
Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz.

Uzávěrka přihlášek je 14. ledna 2018!!!

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě (!), další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.

Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3 (stačí 3 ukázky). Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač.

Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.

Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 7 postupujících + 2 náhradníci. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky.

 

*